Cisowo

  • location_on Cisowo, ul. undefined

Cisowo

W małej odległości od brzegu Bałtyku (ok 2 km), nieopodal jeziora Kopań i Darłowa, na wzniesieniu położona jest miejscowość Cisowo. Przez wiele stuleci Cisowo było wsią rolniczą. Dziś Cisowo to także miejscowość turystyczna, nastawiona głównie na agroturystykę.

Co warto zobaczyć w Cisowie?PLAŻA

Żeby trafić na plażę, należy przebyć mniej więcej 2 km lądu. Zejście na plaże jest jednak łagodne, aby do niej dotrzeć musimy przejść tylko przez niewielką wydmę. Do plażay można dojechać również rowerem. To ciche, spokojne miejsce, w którym można się wyciszyć. To idealna oaza spokoju dla wszystkich, którzy cenią sobie miejsca bez tłumu osób. 

WIEŚ ELEKTROWNI WIATROWEJ

Cisowo słynie z umiejscowionej we wsi elektrowni wiatrowej. Z powodu ukształtowania terenu i występujące w tej okolicy warunki pogodowe funkcjonuje w tej okolicy jeden z największych w naszym kraju park wiatraków. Jeden ze szlaków wycieczkowych rozpoczynający się w Darłowie, przebiegający poprzez Cisowo, a kończący się nad jez. Kopań jest zwany Szlakiem Wiatrów.

SZLAK ZABYTKÓW ŚREDNIOWIECZA

Dużo dłuższy (ponad 100 kilometrów), to Szlak Zabytków Średniowiecza - prowadzi poprzez pobliskie miejscowości (Darłowo, Stary Jarosław, Słowino, Dąbki). Na długości jego trasy zobaczymy średniowieczne zabytki: zamki, grodziska, kościoły oraz dawne chałupy wiejskie. Na jego szlaku jest także cisowski, pobudowany z cegły, pochodzący z XIV stulecia kościół.

SZLAKI TURYSTYCZNE 

W Cisowie stworzone zostały szlaki turystyczne, które są świetną atrakcją dla osób, którzy są aktywne. Zostały wyznaczone cztery szlaki, między innymi:

  • Szlak wiatrów (zielony) długość - 13,2 km
  • Szlak zabytków średniowiecza (czarny) długość - 104 km
  • Koszaliński szlak nadmorski (czerwony)
  • Szlak rezerwatów (niebieskich) długość - 71,5 km
Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jezierzany.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

1 wyświetlenie w 2024r.
Łącznie 144 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0