Darłówko

  • location_on Darłówko, ul. undefined

Darłówko

Darłówko to przymorska część zabytkowego, ślicznego na dodatek pamiętającego średniowiecze miasta Darłowa – zlokalizowana jest opodal ujścia Wieprzy do Bałtyku. Atrakcyjna lokalizacja tuż nad morzem, oddziaływający leczniczo dzięki znacznej wilgotności i zawartości jodu mikroklimat, piękno i zabytki Darłowa, bogactwo atrakcji także obfita baza noclegowa oraz gastronomiczna Darłówka sprawiają, iż od dawna przyjeżdżają w tę okolicę na odpoczynek tłumy turystów z Polski i również z zagranicy.

Co warto zobaczyć w Darłówku?PLAŻA 

Wczasowiczów wita tutaj piękna plaża – a w istocie dwie plaże, ponieważ miejscowa plaża jest podzielona na wschodnią oraz zachodnią dzięki uchodzącej tutaj do Bałtyku rzeczkę. Plaża wschodnia w niektórych miejscach jest oddzielona od fal morskich większymi kamykami, za to przygotowano na niej boisko do siatkówki plażowej i atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnię, trampolinę itp. Plaża zachodnia wybitniej wspomaga plażowanie – jest dużo większa oraz piaszczysta, nie ma tutaj również kamieni charakterystycznych dla wschodniej. Na plaży zachodniej możemy wypożyczyć sprzęt wodny, względnie wykorzystać propozycję morskich atrakcji.

PORT 

Port ma długość 3 km i zbudowano go przy rzece Wieprzy, tuż przed jej ujściem do morza. Port, w największej części rybacki, pełni prócz tego funkcje turystyczne a także przeładunkowe – cumują tu w dużej liczbie statki spacerowe. Jest również obiektem wielu spacerów turystów. Tuż przy wejściu do przystani znajduje się też działająca latarnia morska – to zbudowany z cegły budynek z 22-metrową wieżą.

LATARNIA MORSKA (ul. Wschodnia 14, tel. 601 273 317)

Latarnię zbudowano w XIX wieku a dzisiaj jest ona udostępniana do zwiedzania od czerwca aż do września. Ciekawostką miejscowości jest również most postawiony na rzeczce Wieprzy, łączący obie części Darłówka. Jest to niespotykany w Polsce most rozsuwany. Wielbicieli militariów i pojazdów zainteresuje to, że tu rok rocznie, w ostatni tydzień czerwca urządzany jest Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych.

MOST ROZSUWANY 

Most rozsuwany to cieawa atrakcja tej miejscowości. Został om przebudowany w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wcześniej był mostem zwodzonym. Jest to na ten oment jedyny most rosuwany w Polsce. Ze względu na to warto na chwilę zatrzymać się w tym miejscu i zaobserwować działanie tego mostu. 

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jezierzany.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

4 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 78 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0