Darłowo

Darłowo

Darłowo to malownicze miasto usytuowane (opodal ujścia rzeczki Wieprzy do Morza Bałtyckiego), dysponujące wartościowymi, imponującymi zabytkami architektury a także długą historią. Najwcześniejsze zapiski o miejscowości pochodzą z XI-tego w., kiedy w miejscu teraźniejszego miasta Darłowo była osada rybacka, której ludność trudniła się typowymi dla tego regionu zajęciami – tkactwem, żeglarstwem czy rybołówstwem. Prawa miejskie zostały nadane już na początku XIV-tego w. co, wzmogło rozkwit Darłowa oraz umożliwiło w połowie XIV-tego stulecia budować zamek książęcy. Obecnie średniowieczny zamek książęcy jest dostępny do zwiedzania i pełni funkcję muzeum. Niezależnie od prezentacji stałych, przygotowane w tamtym miejscu są niesłychanie zajmujące wystawy czasowe. Prócz tego na zamku organizowane są liczne imprezy kulturalne. Z zabytkowych budynków można jeszcze wypunktować kościoły: Mariacki, św. Gertrudy a także św. Jerzego albo Kamienną Bramę - szczątki fortyfikacji miejskich.

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Darłowie?PLAŻA 

Plaża w Darłowie za sprawą rzeki Wieprzy jest podzielona na dwie plaże. Plaża Wschodnia w niektórych miejscach jest kamienista. Na tej części zorganizowano również boisko do piłki siatkowej. Na plaży Zachodniej można spokojnie odpocząć. Plaża jest piaszczysta i szeroka. Po tej stronie nie występują kamieniste miejsca. 

LATARNIA MORSKA (ul. Wschodnia 14, tel. 601 273 317)

Latarnia morska znajduje się u brzegu ujścia rzeki Wieprzy. Wieża latarni wynosi 22 metry, a na jej szczycie znajduje się zmodernizowany mechanizm, który wskazuje drogę statkom. 

Godziny otwarcia:

  • od 10.00 do 17.00,
  • w sezonie po 15.06 od 10.00 do zachodu słońca.
PORT (ul. Józefa Conrada 27, tel. 94 314 51 85)

Port w Darłówku, który jest dzielnicą Darłowa znajduje się popularny port, do którego cumują statki wycieczkowe, rybackie oraz przeładunkowe. Plywające tutaj jednostki osiągają do 75 metrów długości oraz do 4 metrów zanurzenia. Dodatkową atrakcją, bardzo popularną wśród turystów są rejsy wycieczkowe, które się tutaj odbywają oraz rejsy łowieckie, gdzie możemy złowić morskie ryby sami. 

POMNIK RYBAKA (Plac Kościuszki)

Pomnik Rybaka został stworzony z myślą o osobach morza w 1919 roku. To zaprojektowana przez Wilhelma Grossa fontanna, która przedstawia postać rybaka. Obiket znajduje się w centrum, w pobliżu Ratusza. W pobliżu pomnika ustawono cztery tablice, na których widnieją informacje dotyczące dziejów miasta. 

BRAMA KAMIENNA (ul. Powstańców Warszawskich)

Brama kamienna to miejsce bardzo często odwiedzane przez turystów. Tej bramie towarzyszą jeszcze trzy inne bramy bardzo popularne wśród wczaswiczów, są to:

  • Nowa
  • Zamkowa
  • Wieprzańska
Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jezierzany.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

3 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 121 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0