Kopań

  • location_on Kopań, ul. undefined

Kopań

Kopań to mała wieś przymorska, leżąca mniej więcej 3 km w kierunku wschodnim od Darłowa, na pagórku - od którego wywodzi się słowiańska nazwa osady oznaczająca pagórek. Z wioski roztacza się piękna panorama morza oraz okolicy. Kopań dawniej był wioską typowo rolną, współcześnie żywiołowo kształtuje się w nim turystyka – powstają tu pensjonaty, domy gościnne, domki letniskowe a także inne obiekty turystyczne. Pośród nowych obiektów noclegowych można natknąć się na zajmujące przykłady zagród rolniczych z dziewiętnastego, a nawet osiemnastego wieku.

Miejscowość jest nieco oddalona od linii brzegowej – w linii prostej do piaszczystego brzegu jest około 1.5 km, mimo to odcinek ten można komfortowo przejść albo przejechać rowerem. Spokój, cisza, piękna, bogata natura oraz rześkie powietrze czynią powodują, że taka dwudziestominutowa wędrówka jest dużą przyjemnością, przede wszystkim że finałem jest wygodne, szerokie oraz piaszczyste wejście na piękny piaszczysty brzeg.

Co warto tutaj zobaczyć?PLAŻA

Plaża w tej miejscowości nie jest zbyt szeroka, ale natomiast czysta, piaszczysta oraz niezatłoczona nawet w sezonie! Otaczające ją niskie wydmy z rosnącym świerkowym lasem, który napełnia miejscowe powietrze leśnym zapachem.

JEZIORO KOPAŃ

Atrakcją letniska jest też inny zbiornik wodny – rozległe jezioro przybrzeżne noszące tą samą nazwę. Jezioro Kopań leży bliżej Kopania niż morski brzeg – około 0,5-1 km w kierunku wschodnim od wioski. Jezioro ukochali sobie wyjątkowo wędkarze (w jego wodach żyje sporo gatunków ryb) a także entuzjaści sportów wodnych. W sezonie wakacyjnym znajduje się na nim co niemiara żaglówek, kajaków i innych jednostek wodnych. Zważywszy na bliskość morza, pogoda na jeziorze jest bez mała zawsze taka jak na Bałtyku – z tej przyczyny ciągły wiatr i fala, które niezwykle pasują windsurferom. Ich także można niejednokrotnie dostrzec na jeziorze. Na przeciwnym brzegu jeziora połozona jest nadmorska wieś wypoczynkowa Wicie.

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jezierzany.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

3 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 177 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0