Plaża w Jarosławcu

  • location_on Jarosławiec, ul. undefined

Plaża w Jarosławcu

Plaża w Jarosławcu jest idealna dla turystów lubiących zażywać kąpiele słoneczne w nie zatłoczonych miejscach. Na plaży można spotkać kolorowe kutry rybackie i znaleźć złociste bursztyny.

Kilka ważnych informacji:
  • Plaża w Jarosławcu ma długość 3 km, szerokość 35 m i prowadzi na nią 12 wejść. Brzegi klifowe ciągną się przez 2 kilometry i dochodzą miejscami aż do 45 metrów wysokości, gdzie znajdują się punkty widokowe na morze. W sezonie letnim 20 ratowników pełni dozór nad bezpieczeństwem. W sezonie na jarosławieckiej plaży nie będziesz się nudził. Dla dzieci i dorosłych: rejsy statkiem turystycznym, dmuchane konstrukcje, kule wodne, przejażdżki ślizgaczem po morzu. Są przebieralnie i toalety.
  • Podzielona jest na dwie plaże – Zachodnią za umocnieniami brzegowymi – troszkę dalej, ale spokojniej oraz Wschodnią na prawo od przystani rybackiej – w 2012 roku otrzymała certyfikat Błękitnej Flagi.
  • Kąpielisko „Jarosławiec Wschód” o długości 0,5 km linii brzegowej, pomiędzy 1-3 zejściem na plażę. 
Plaża Zachodnia:
  • Kąpielisko „Jarosławiec Zachód” pomiędzy 6-9 zejściem na plażę, długości 1.5 km linii brzegowej.
Błękitna Flaga

Program Błękitna Flaga jest międzynarodowym programem certyfikacji kąpieliska. Program prowadzi międzynarodowa Fundacja na rzecz Edukacji Ekologicznej. Uzyskanie międzynarodowego certyfikatu Blue Flag przez kąpielisko „Jarosławiec Wschód” jest jednoznaczne ze spełnieniem przez to kąpielisko surowych kryteriów, co do jakości wody w kąpielisku, czystości, informacji i edukacji ekologicznej, zarządzania środowiskowego oraz bezpieczeństwa i infrastruktury.

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jezierzany.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

7 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 1021 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0