Rusinowo

  • location_on Rusinowo, ul. undefined

Rusinowo

Rusinowo to nadmorska wioska położona między Darłowem i Ustką. W najwyższym punkcie wioski znajduje się neogotycki kościół. Miejscowość została założona w głębi wybrzeża, obecnie wioska "przybliża się" do Bałtyku (ul.: Letniskowa, Bursztynowa, Wczasowa, Sosnowa). Rusinowo nie jest położone bezpośrednio nad brzegiem morza - od miejscowości oddziela go pas (szeroki na ok 1 km) lasu. Z centrum Rusinowa na plażę jest około 2 kilometry, ale z okolic ulic: Wczasowej, Letniskowej - do nadmorskiego brzegu jest już tylko 800 metrów. 

Jakie atrakcje warto tutaj zobaczyć?PLAŻA

Plaża w Rusinowie jest szeroka, piszczysta i co ważne nie jest kamienista. Na plażę można dojechać samochodem, ponieważ w pobliżu znajduje się parking samochodowy. Na plaży nigdy nie jest tłoczno, ponieważ nie jest ona bardzo popularna. To idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie spokój i relaks w samotności, lub niewielkim skupisku ludzi. 

KOŚCIÓŁ (ul. Rusinowo 35A)

Kościół w Rusinowie to popularne miejsce odwiedzane przez Turystów tej miejscowości. Kościół znajduje się 14 km na wschód od Darłowa, 1,5 km od brzegu morskiego. Główną atrakcją Kościoła jest empora organowa wsparta na czterech drewnianych słupach z zastrzałami, połączonych legarami. 

LATRANIA MORSKA (ul. Szkolna 1, tel. 59 810 94 18)

Latarnia morska w Rusinowie to budowla stworzona z czerwonej cegły na planie koła. Z balkonu latarni na wysokości 33 metrów rozciąga się widok na morze oraz na pobrzeżne jeziora. 

Cennik:

  • Bilet normalny - 6 zł
  • Bilet ulgowy - 4 zł
NORDIC WALKING 
W Rusinowie została stworzona ścieżka specjalnie przygotowana dla osób uprawiających Nordic Walking. Trs przebiega przez sosnowy las. Osoby bardziej wytrwałe mogą wybrać się na trasę dla bardziej wytrzymałych sportowców. Jest to trasa przegiegająca przez wijące po pagórkach posród wiatraków i małych wiosek. 
 
Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jezierzany.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0